...DeLLâL-i Mazhar...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

üzerindeki güzelliklerin kaynağını gösteren ayna...

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

4 posters
YazarMesaj
sürur-u sine
Admin
Admin
sürur-u sine

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ Empty
MesajKonu: BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ   BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ I_icon_minitimeÇarş. Haz. 17, 2009 8:39 pm

İşletme Bölümü

İşletme Bölümü'nün hedefi,21.yüzyılda değişen küresel ekonomide rekabet edebilen ve yalnızca geleceğe uyum sağlayan değil,aynı zamanda geleceği etkileyebilecek doğru stratejik kararları verebilecek öğrenciler yetiştirmektir.Öğrencilerimiz;hem ulusal,hem de uluslararası pazarda yönetici pozisyonunda başarılı olabilmeleri için gereken becerileri kazanarak mezun olmaktadır.derslerde öğrencilerin profesyonel hayatlarında kullanabilecekleri çalışmalara önem verilmekte ve bu amaçla özellikle yeni teknoloji ve gelişmelere yönelik eğitimler verilmektedir.Ders uygulamalarında öğrencilere bireysel çalışmaların yanı sıra grup projeleri verilerek takım çalışmalarına yatkınlık sağlamaları için gereken nitelikler kazandırılmaktadır.

İşletme Bölümü ders programının oluşturulması ve uygulanması aşamasında,hem uluslararası platformda önde gelen üniversitelerin işletme eğitimleri ile rekabet edecek ve bu eğitimler ile paralellik sağlayacak içerik ve güncellik dikkate alınırken,hem de Boğaziçi Üniversitesi'nin geleneksel ana politakasından kaynaklanan temel ilkeler gözönünde bulundurulmaktadır.Lisans ve lisansüstü seviyede sunulan programlarda daima en mükemmeli gerçekleştirme çabası içerisinde hem akademik hem de profesyonel hayatta uluslararası paltformdaki gelişmeler düzenli olarak takip edilerek belirli aralıklarla program içerikleri yenilenmektedir.Ayrıca işletme Bölümü'nde öğrencilere,Avrupa Birliği Erasmus Değişim Programı kapsamında olan veya özel anlaşmamız bulunan üniversitelere gitme imkanı sağlanmaktadır.

Mezunlarımız İşletme Bölümü'nde kazandıkları bilgi ve becerilerle profesyonel hayatta ve akademik çalışmalarında büyük başarılara imza atmaktadırlar.Gerek finans gerek pazarlama gerekse yönetim alanlarında ulusal ve çok uluslu şirketlerde Türkiye ve yurtdışında önemli görevlerde bulunmaktadırlar.Bu şirketler arasında bankacılık sektöründe Akbank,Garanti Bankası,Finansbank,HSBC,Citibank;hızlı tüketim malları sektöründe Danone,Unilever,Procter&Gamble,Philip Morris,Colgate Palmolive,Nestle; denetim ve danışmanlık sektöründe PricewaterhouseCoopers,KMPG,Deloitte,Ernst&Young; telekomünikasyon sektöründe Turkcell,Vodafone,Türk Telekom,Cisco Systems; enerji sektöründe Shell,BP; ve önde gelen büyük holdingler yer almaktadır.

Profesyonel başarılarının yanı sıra mezunlarımızın yaklaşık %34'ü master, %11'i doktora yaparak akademik çalışmalarına dünyanın ve ülkemizin önde gelen üniversitelerinde devam etmektedirler.Mezunlarımızın devam ettikleri üniversiteler arasında Stanford Business School,Harvard Business School,Columbia Business School,Yale University,INSEAD,London School of Economics,Boston Unıversity,California University,San Diego University,Washington State University,University of Florida,Lousina State University bulunmaktadır.

Araştırma Konuları
-Finans ve Muhasebe
Kurumsal Finans
Uluslararası Finans
Yatırım Analizi
Finansal Piyasalar ve Kurumlar
-Girişimcilik
-İşletmecilik ve Hukuk
-Pazarlama
Tüketici Davranışı ve Psikolojisi
Uluslararası Pazarlama
İlişkisel Pazarlama
Çokboyutlu İstatiksel Analiz Teknikleri
Stratejik Pazarlama
-Sayısal Yöntemler
Yönetim Bilişim Sistemleri
E-Ticaret
Tedarik Zinciri Yönetimi
Yöneylem Araştırmaları
Öngörü Teknikleri
-Uluslararası İşletme ve Kurumlar
-Yönetim
Örgütsel Davranışlar
Organizasyon ve Yönetim
Stratejik Yönetim
Örgüt Teorisi
İnsan Kaynakları Yönetimi
Uluslararası Yönetim
Müzakere Teknikleri
Değişim Yönetimi

Çift Anadal Programları:
Ekonomi,Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümleri ile çift anadal programı mevcuttur

Telefon:0 212 359 65 03
Web:www.isletme.boun.edu.tr
e-posta:yavuzerm@boun.edu.tr
https://ekmel.yetkin-forum.com
buzul prensesi
Admin
Admin
buzul prensesi

MesajKonu: Geri: BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ   BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ I_icon_minitimeÇarş. Haz. 17, 2009 9:09 pm

tam aklımdan boğaziçini eklemeyi düşünüodum
boğaziçi (y)
sürur-u sine
Admin
Admin
sürur-u sine

MesajKonu: Geri: BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ   BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ I_icon_minitimeÇarş. Haz. 17, 2009 9:12 pm

sende diğer bölümler hakkında yükleme yapabilirsin buzul prensescim Razz
_yolcu_
Admin
Admin
_yolcu_

MesajKonu: Geri: BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ   BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ I_icon_minitimePerş. Haz. 18, 2009 12:32 am

sürur senden ankara ün. beklerdim ne iş istanbulda mı okuyoruz?? Very Happy
sürur-u sine
Admin
Admin
sürur-u sine

MesajKonu: Geri: BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ   BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ I_icon_minitimePerş. Haz. 18, 2009 10:43 am

tabiki şydertcim Ankara ahh Ankara drunken onuda koyarız inş. şu aralar işletme de dikkatimi çekioda Very Happy
CompLicated
Yeni Üye
Yeni Üye
CompLicated

MesajKonu: Geri: BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ   BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ I_icon_minitimeÇarş. Tem. 01, 2009 1:29 pm

MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK

TARİHÇE

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, Türkiye'nin ilk moleküler biyoloji bölümü olarak 1977'de kurulduğundan beri çeşitli alanları kapsayarak genişlemiştir. Bugün bölüm, lisans programının yanı sıra, yüksek lisans ve doktora programları da sunmaktadır. Öğretim elemanları kendi alanlarında araştırmalarını sürdürürken, öğrencilerin derslere ve araştırmalara katılımlarını desteklemektedir. Öğrenciler, gerek teorik dersler ile laboratuvar dersleri, gerekse araştırma projelerine katılarak, biyolojide sağlam bir altyapı kazanırlar. Bölümün amacı öğrencileri iyi bir araştırmacı olarak yetiştirmektir; bunun sonucunda mezunlarımızın çoğu yurt içinde ve dışında öğrenimlerini ve araştırmalarını sürdürmektedirler.

Lisans programının ilk iki yılı, öğrencilere bilimsel altyapı sağlamak amacıyla, ağırlıklı olarak matematik, fizik, kimya ve biyolojiye giriş dersleri gibi temel dersleri kapsar. Son iki yılda ise moleküler biyoloji, biyokimya, mikrobiyoloji, hücre biyolojisi, genetik ve laboratuvar teknikleri gibi zorunlu derslerin yanı sıra, gelişim biyolojisi, bitki genetiği, insan genetiği ve immünoloji gibi özel alanlarda seçmeli dersler de mevcuttur. Bölüm ayrıca, Fizik ve Kimya Bölümleri ile çift anadal programı da sunmaktadır.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Lisansüstü programı, yüksek lisans ve doktora programlarını içermektedir. Program, öğrencilerin literatür taramada deneyim kazanmalarını, deney dizayn edip uygulama becerisi edinmelerini ve hızla gelişen bu alanda bilgilerini sürekli yenilemelerini hedeflemektedir.

Bölüm özellilkle uzun yıllardır süren genetik tanı çalışmaları ile ülkenin önde gelen moleküler biyoloji ve insan moleküler genetiği araştırma kurumlarından biri konumundadır. Son dönemde araştırmalar, yeni insan geni tanımlama ve kanser, epilepsi, hemofili, nörodejeneratif hastalıklar, periferal nöropati ve talasemi gibi hastalıkların moleküler mekanizmalarını tanımlama üzerinde yoğunlaşmaktadır. Bakteride translasyon mekanizmaları, sinyal iletimi, sıçan retinası gelişiminde büyüme faktörlerinin etkisi, buğdayda pasa karşı dayanıklılıktan sorumlu yeni genler, doğuştan gelen bağışıklık sinyalizasyonu ve apoptoz diğer belli başlı araştırma konularıdır.

Programa ortalama 40 lisanüstü öğrenci kayıtlı bulunmaktadır. Her yıl, 5-10 öğrenci programa kabul edilmektedir. Son 5 yıl içinde, 11 doktora öğrencisi ve 14 yüksek lisans öğrencisi derecelerini alarak mezun olmuştur.

LABARATUVAR SİSTEMİ ve DONANIMI

Bölüm, kuzey kampüste, Kuzey Park binasının 2 katına kurulmuştur. Araştırma labaratuvarları ve ortak alanlar; DNA ekstrasyon odası, RNA ekstrasyon odası, görüntüleme, soğuk oda (40C) , sıcak oda (370C) , radyoaktivite odası, doku kültürü odası olmak üzere toplam 450 metrekarelik bir alanda faliyet göstermektedir. Temel donanım otomatik DNA dizi analizi, florasan mikroskobu, gerçek zamanlı ve normal olmak üzere pek çok PCR aleti, yüksek basınç sıvı kromatografisi (HPLC) ve yüksek hızlı ultra-sentrifüjlerden oluşmaktadır.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ Buildings

MBG Binası

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ Labstudents1

Araştırma Laboratuarı

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ Lecture1j

Derslik

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ANKARA ÜNİVERSİTESİ
» MARMARA ÜNİVERSİTESİ (Y)