...DeLLâL-i Mazhar...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

üzerindeki güzelliklerin kaynağını gösteren ayna...

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

YazarMesaj
sürur-u sine
Admin
Admin
sürur-u sine

ANKARA ÜNİVERSİTESİ Empty
MesajKonu: ANKARA ÜNİVERSİTESİ   ANKARA ÜNİVERSİTESİ I_icon_minitimePerş. Haz. 18, 2009 12:03 pm

HUKUK FAKÜLTESİ

Tarihçe:

"Cumhuriyetin müeyyidesi olacak bu müessesenin küşadında hissettiğim saadeti hiçbir teşebbüste duymadım ve bunu izhar ve ifade etmekle memnunum"

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinin temelleri zamanın Adalet Bakanı Mahmut Esat Bozkurt'un girişimiyle kurulan ve 5 Kasım 1925'te Kemal ****** tarafından törenle açılmış olan ''Ankara Adliye Hukuk Mektebine'' kadar uzanır. ******, Hukuk Mektebinin kurulmasını Hukuk Devriminin başlangıcı olarak görmüştür. Ankara Adliye Hukuk Mektebi, aynı zamanda Cumhuriyetin ilk yüksek öğretim kurumudur. Okulun kurulmasının gerisinde yatan temel düşünce çağdaş Cumhuriyet Hukukunu koruyacak, öğretecek ve geliştirecek iyi eğitimli hukukçulara duyulan acil ihtiyaçtır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, tarihsel onurlu görevinin bilinci ile bu amaca 83 yıldır katkıda bulunmaktadır. Temel görevi hukukçu yetiştirmek, hukukun çeşitli alanlarında araştırmaları yönetmek ve desteklemek olan Hukuk Fakültesinde 110 akademik personel ile öğrenci işleri, kütüphane ve diğer yardımcı hizmetlerde görevli 45 idari ve teknik personel bulunmaktadır.

Daha geniş bilgiye sahip olmak isteyen üyeler aşağda verilen linki inceleyebilirler:

http://www.law.ankara.edu.tr/
https://ekmel.yetkin-forum.com

ANKARA ÜNİVERSİTESİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ
» MARMARA ÜNİVERSİTESİ (Y)
» HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
» İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ
» ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ